Jesteśmy również czynni w
SOBOTĘ.

Zadzwoń i umów się na wizytę.

close
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny
Perła Dent - gabinet stomatologiczny

Zajmujemy się najważniejszym

Uśmiechem na świecie...

                     Twoim!

  • Polski
  • Deutsch
  • English

Leczenie kompleksowe

Kompleksowe leczenie - rekonstrukcja uśmiechu

 Zaawansowana paradontoza powodująca częściowe rozchwianie poszczególnych zębów, zniszczenie koron zębów, zaburzony zgryz z przemieszczeniem zębów siecznych - to sytuacja, z którą trzeba było zmierzyć się i naprawić ją. Kompleksowe leczenie obejmujące zabiegi periodontologiczne, ortodontyczne i w efekcie protetyczne pozwoliło Pacjentce ponownie cieszyć się Uśmiechem!

Kompleksowe leczenie

      W tym przypadku zmierzyliśmy się z całkowitym brakiem zębów po stonie prawej, nierówno ułożonym dziąsłem nad siekaczami oraz zniszczonymi koronami zębów.

         Poprzez wszczepienie implantów odtworzyliśmy brakujące zęby. Skorygowaliśmy zaburzoną estetyka dziąsła nad siekaczami, a zniszczone zęby odbudowane zostały pełnocermicznymi koronami. Całość odbudowy Uśmiechu dopasowana została do nieruszonej podczas leczenia "dwójki", tworząc pełną harmonię i naturalność.

  

Kompelksowe leczenie - całkowita przebudowa

 Zaawansowana paradontoza z zaburzonym zgryzem spowodowała wysunięcie i obniżenie się zębów z całym przednim odcinkiem szczęki. W trakcie leczenia zęby zostały ortodontycznie cofnięte do prawidłowej pozycji. Podniesiono do góry dziąsło. Na koniec zrobiona została odbudowa protetyczna wszystkich górnych i dolnych zębów. Teraz Pacjentka może bez skrępowania Uśmiechać się, o czym zawsze marzyła.

Kompleksowa przebudowa zgryzu z podniesieniem zwarcia

W wyniku utraty zębów bocznych dochodzi do nadmiernego obciążenia zębów przednich, co w konsekwencji prowadzi do ich patologicznego starcia i obniżenia zgryzu. W celu odtworzenia Uśmiechu przy tak mocnym zniszczeniu podnieśliśmy wysokość zgryzu na zębach bocznych i przebudowaliśmy dziąsła w odcinku przednim. Całość została protetycznie odbudowana koronami i mostami. Czyż efekt nie jest imponujący? 

Kompleksowe leczenie z cofnięciem zębów przednich

W prezentowanym przypadku utracone zostały zęby boczne, doprowadziło to do przeciążenia zębów przednich i nieprawidłowego ich wychylenia do przodu. Proces leczenia polegał na cofnieciu ortodontycznym "przodu", przebudowie dziąsła i kompleksowej odbudowie całości uzębienia. Teraz odwzorowanie zębów odpowiednich do wieku pozwala na pełną swobodę i radość w życiu codziennym. 
 

Kompleksowe leczenie - gdy wydaje się, że nie ma już ratunku...

Gdy wydaję się, że nie ma już ratunku .... i konieczne będzie usunięcie wszystkich zębów na przodzie.... Kompleksowa terapia z wykorzystaniem wielu dziedzin stomatologii  oraz wzmożona dbałość o higienę, może doprowadzić do znakomitych efektów estetycznych i zatrzymania własnych zębów jeszcze na długie lata.

Korekta estetyki biało czerwonej

Wydłużanie zębów przednich

Sytuacja, gdzie podczas Uśmiechu  nad górnymi siekaczami widać w nadmiarze dziąsło, rzadko kiedy jest komfortowa. Przebudowa  wysokości zębów do ilości widocznego dziąsła powoduje całkowitą zmianę wyglądu Uśmiechu. Jego atrakcyjność jest nieporównywalnie lepsza.

Podniesienie dziąseł z wymioaną koron protetycznych

Wypełnienia sięgające pod dziąsła mogą powodować ich przerost i stan zapalny. Chirurgiczna korekta dziąsła i odbudowa koronami protetycznymi całkowicie zmienia wygląd Uśmiechu i samopoczucie.

Wydłużanie zębów

Wydłużanie przedtrzonowców

Złamanie koron zębów może spowodować ich zniszczenie sięgające głęboko pod dziąsło. W takiej sytuacji, bez zabiegu chirurgicznego polegającego na podniesieniu dziąsła, nie byłoby możliwe odbudowanie w sposób właściwy i estetyczny nowych zębów.

Wydłużenie przedtrzonowców - PrzypadekII

Zniszczenie oraz przesunięcie zębów wraz z dziąsłami spowodowało zaburzenie zgryzu i estetyki w odcinku bocznym. Wyrównanie dziąsła i odbudowa koronami pozwoliły odtworzyć prawidłowy zgryz i estetykę.

Wydłużanie przedtrzonowców - Przypadek III

W prezentowanym przypadku zęby przedtrzonowe po jednej stronie są nienaturalnie krótsze niż po drugiej. Po ich wydłużeniu i odbudowie koronami protetycznymi została uzyskana pełna harmonia Uśmiechu

Korony na implantach

Implanty - odbudowa pojedynczego brakującego zęba

Złamanie podłużne korony zęba trzonowego doprowadziło do jego utraty. Aby odtworzyć brakujący ząb, wprowadzony został w jego miejsce implant a następnie została zastosowana korona protetyczna. Jest to najbardziej wygodne uzupełnienie jakie można sobie zaoferować w przypadku nieszczęśliwej utraty zęba.

Most na implantach

Brak jakiegokolwiek zęba z boku można odbudować na stałe za pomocą implantów. Na dwóch implantach odbudowane zostały trzy  zęby, co dało możliwość odtworzenia prawidłowego zgryzu oraz wygodę funkcjonowania bez ruchomej protezy.

Brak bardzo dużej ilości zębów albo ich całkowity brak nie skazuje na noszenie protezy ruchomej. Można temu zaradzić poprzez odbudowę uzębienia koronami opartymi na implantach. Komfort użytkowania jest nieoceniony.

Korony protetyczne

Korona protetyczna - pełnoceramiczna

Gdy mamy do czynienia z z przebarwionym zębem albo mocno zniszczoną koroną naturalnego zęba wówczas korony pełnoceramiczne są w zasadzie niezastąpione.

Korona protetyczna

Korona protetyczna odbudowała mocno zniszczony ząb trzonowy. Przd założeniem korony struktura zęba została odbudowana wkładem koronowo-korzeniowym

Korony protetyczne

Cała górna szczęka została odbudowana na koronach protetycznych. Dotychczasowe wypełnienia założone były pod dziąsło i niszczyły je powodując stan zapalny i paradontozę. Na ostatnim zdjęciu (pół roku po skończonym leczeniu) są widoczne odbudowujące się brodawki miedzyzębowe.

Odbudowa górnej szczęki na koronach protetycznych

Wielokrotne rekonstrukcje zębów wypełnieniami spowodowały taki efekt jak na zdjęciu sprzed leczenia. Gruntowne przygotowanie wszystkich zębów poprzez leczenie kanałowe i odbudowa wkładami pozwoliła na odbudowę Uśmiechu poprzez założenie koron na wszystkie górne zęby.

Licówki

Licówki - Przypadek I

Ten przykład obrazuje jak można odmłodzić Uśmiech. Przy pomocy drobnego zabiegu chirurgii estetycznej podniesione zostało dziąsło a następnie na powierzchnie wargowe nałożone zostały licówki o zróżnicowanej długości. Teraz "jedynki" dominują w Uśmiechu powodując jego zdecydowane odmłodzenie.

Licówki - Przypadek II

W przypadku zniszczenia powierzchni wargowej przednich zębów odbudowanie ich kompozytem nie zawsze pozwala osiągnąć zadawalający efekt estetyczny. Rozwiązaniem mogą być wówczas licówki porcelanowe.

Licówki - Przypadek III

Licówki są doskonałymrozwiązaniem dla Pacjentów chcących skorygować naturalne niedociągnięcia własnych zębów.
 

Licówki - Przypadek IV

Licówki mogą pomóc w skorygowaniu niedoskonałego kształtu i koloru koron zębów.

Licówki - Przypadek V

Recesja dziąsła na jednej z „jedynek”, powodująca zmianę wysokości zęba oraz towarzyszące temu przebarwienie korzenia zawsze będzie powodować duży dyskomfort. Chirurgiczny zabieg estetyczny, dzieki któremu wyrównaliśmy długość „jedynek” oraz późniejsze założenie licówek zdecydowanie poprawiło estetykę Uśmiechu i wyeliminowało obawę Pacjentki przed naprawdę szczerym Uśmiechem.

Mosty protetyczne

Mosty protetyczne - Przypadek I

Odbudowa przednich zębów na mostach protetycznych może spowodować natychmiastową odmianę w przeciągu kilku dni...

Mosty protetyczne - Przypadek II

W wyniku wypadku jedna "jedynka" uległa złamaniu a druga obumarciu i w konsekwencji przebarwieniu. Pacjent nosił przez kilka lat zdejmowaną protezę akrylową. Wynik końcowy to efekt odbudowy protetycznej koronami i mostami na stałe. Teraz Pacjent już nie musi się obawiać i krępować, że coś podczas śmiechu wypadnie i że zęby są przebarwione.

Most protetyczny - Przypadek III

Przypadek ten pokazuje nam jak można odbudowac braki zębów po bokach za pomocą mostu protetycznego. Jednak bardziej preferowaną metodą odbudowy tego typu braków obecnie są implanty, które nie obciążają dodatkowo zębów własnych.

Zamiana protezy ruchomej na uzębienie stałe

Ruchoma  i przebarwiająca się proteza z zębami przednimi został zamieniona na uzupełnienia stałe takie jak korony i mosty.

Protezy na zasuwach

Proteza na zasuwach - Przypadek I

Na zęby przednie górne zostały założone korony które są połączone za sobą by móc odpowiednio utrzymać protezę montowaną na zasuwach.

Proteza na zasuwach - Przypadek II

W tym przypadku po ortodontycznym cofnięciu zębów przednich zostały założone mosty protetyczne z zasuwami do mocowania bezklamrowej protezy.

Recesja dziąseł

Pokrycie recesji

Ucieczka dziasła od korony zęba i obnażenie korzenia jest zawsze nieestetyczne i niekorzystnie wpływa na higienę i stabilizację zęba. Pokrycie obnażonego korzenia zęba i zmiana warunków anatomicznych dziąsła pozwala odtworzyć prawidłowe relacje zębów z dziąsełami oraz przywrócić komfort Uśmiechu.

Zamknięcie przestrzeni miedzy zębami

Zamknięcie przestrzeni licówkami

Gdy przerwy między zębami nie dodają uroku, jest na to rada... Licówki potrafią estetycznie zamknąć całkowicie przerwy i uatrakcyjnić Uśmiech.

Zamknięcie przestrzeni międzyzębowych

Przykład ten pokazuje jak estetycznie możne zamknąć przestrzenie między zębami przy pomocy koron pełnoceramicznych, umieszczając korony na zniszczonych i zrotowanych przednich zębach

Rekonstrukcja uśmiechu z planowaniem komputerowym

Kompleksowe leczenie - korony cerkonowe

Zdarza się, że nawet rzetelne przestrzeganie zasad higieny i regularne wizyty u stomatologa nie zapewnią ładnego Uśmiechu. W prezentowanym przypadku  zgryz krzyżowy (czyli dolne zęby zachodzące na górne) oraz zatrzymany w czasie rozwoju w kości kieł nie pozwoliłyby Pacjentce nigdy cieszyć się swobodnym uśmiechem. Animacja komputerowa umożliwiła późniejsze  zaprojektowanie i przebudowę protetyczną zgryzu. Osiągnięty efekt zapewnił Pacjentce swobodny i nieskrępowany estetyczny Uśmiech.

Odbudowa uśmiechu z planwaniem komputerowym - I

Gdy podczas Uśmiechu pokazują się dziąsła, uwagę przyciąga harmonia zębów z dziąsłami. Po urazie jedynki dziąsło "uciekło" do góry. Próba jego optycznej odbudowy poprzez zastosowanie maskującej różowej porcelany nie zdała egzaminu. Przebudowa dziąsła i odbudowa pełonoceramicznymi koronami zębów pozwala całkowicie zapomnieć o "kontrolowaniu" Uśmiechu.

Rekonstrukcja uśmiechu z planowaniem komputerowym - II

W przedstawionym przypadku zniszczone i przebarwione zęby są wynikiem agresywnego działania antybiotyków podczas leczenia w dzieciństwie. Po przedstawieniu animacji komputerowej, odbudowaliśmy Uśmiech przy pomocy licówek ceramicznych. Teraz można zapomnieć o przebarwieniach - nawet tych przyszłych, gdyż porcelana się nie przebarwia.

Wypełnienia

Stomatologia zachowawcza -... zęby jak naturalne

Przy nieestetycznych, nieszczelnych wypełnieiach oprócz dokładnego opracowania próchnicy zwracamy dużą uwagę na naturalną i anatomiczną odbudowę wypełnienia, aby powierzchnie żujące nie były płaskimi powierzchniami tylko posiadały naturalne bruzdy i guzki.

Stomatologia zachowawcza - wymiana wypełnień

Odtworzenie funkcji żucia nawet przy starych i nieszczelnych "plombach", wiąże się czasami z wymianą wielu wypełnień, w których odtwarzana jest powierzchnia żująca tak, by kształt był wręcz identyczny z  naturalnym.
 

2010 © Wszystkie prawa zastrzezone dla NZOZ Perla-Dent Gabinet Stomatologiczny Szczecin.